вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty z drewna błyskawicznie się eksploatują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий